Cestovní ruch v Mongolsku

mongolsko obrázek7

V období socialistické vlády byly obchod a cestovní ruch velmi omezené. Lidé se spoléhali pouze na hospodářská zvířata a vnitřní obchod. Turisté a obchodníci si vůbec neuvědomovali malebnou přírodní krajinu a super vzrušující mongolskou kulturu.

 

Během období rozpadu SSSR demokratická revoluce dala zemi velký stimul a obchodníci začali vidět Mongolsko jako obchodní a cestovní trasu do Číny, Ruska, Kazachstánu a dalších zemí v okolí. Po revoluci v roce 1989 se země stala zcela suverénním a demokratickým státem, který umožnil lidem bezpečné cestování do a z Mongolska.

 

Cestovní organizace v Mongolsku nejsou příliš staré, zejména soukromý sektor je velmi mladý, většina existujících společností byla založena sotva před deseti až patnácti lety.

 

Podle statistických údajů za rok 2018 je registrováno 403 cestovních kanceláří, které zahraničním návštěvníkům poskytují veškerý druh zařízení. Země má 320 hotelů plus 647 středisek a turistických táborů. Tyto hotely a resorty zahrnují nejluxusnější až cenově výhodné ubytovací zařízení.

 

Možná si myslíte, že cestovní ruch je zajištěn místními obyvateli a nemusí vám nabídnout kvalitní služby, ale ne, to není tak. Zaměstnanci pracující v odvětvích cestovního ruchu, včetně hotelů, dopravních zařízení a mongolských turistických společností mají alespoň bakalářský titul z 56 špičkových vzdělávacích zařízení. Mongolsko je navíc aktivním členem Světové organizace cestovního ruchu OSN.

 

CESTOVNÍ RUCH V MONGOLSKU - NABÍZENÉ AKTIVITY:

 

Můžete prozkoumat obrovské mongolské-mandžuské louky a poušť Gobi. Existuje mnoho hor známých pro svou krásu. Řeky a jezera nabízejí několik dobrodružství.

Mezi aktivity, které cestovní organizace nabízejí patří trekking, pozorování ptáků, horolezectví, jízda na velbloudu, jízda na koni, jaková karavana, rafting, horská cyklistika a vnitrozemské motocyklové výlety. Téměř všechny cestovní plány obsahují poušť Gobi, kde můžete vidět četné původní druhy zvířat. Poušť Gobi je také populární mezi turisty pro zkamenělé dinosauří kosti a vejce.

Můžete také jít do muzeí, abyste si prohlédli dědictví minulých dynastií, spoznali královský životní styl, staletou kulturu, pozůstatky Čingischánské armády atd. Zimní palác Bogd Khan, Národní muzeum, Centrální muzeum, Muzeum výtvarného umění Zanabazaar, Mongolská národní galerie moderního umění, Mongolské vojenské muzeum, Mongolské muzeum kostýmů, Pamětní muzeum obětí politické perzekuce, Muzeum Kharakhorum, Lovecké muzeum a mnoho dalších Vás budou určitě fascinovat.

Zpět do obchodu