Nejkvalitnější kašmír pochází z Mongolska

mongolsko obrázek17

Aktuální trend mezi lidmi - Kašmírová vlna z Mongolska: je jednou z nejvzácnějších přírodních textilií na světe, právem se tak řadí mezi velmi luxusní materiály. Má vynikající vlastnosti, a to jemnost, která se nedá porovnat s žádnými jinými materiály a úžasnou hřejivost.

 

VELMI VZÁCNÝ: Vláken kašmíru té nejvyšší kvality však bohužel není příliš. Ročně se jich získá jen pár tisíc tun, a to je také důvod, proč je kašmír považován za ojedinělý materiál s puncem luxusu!

 

NADČASOVÁ ZÁLEŽITOST: Díky elasticitě a kvalitě vláken kašmíru se produkty nevytahávají a drží barvu. Oblečení z kašmíru je zaručeně nadčasovou záležitostí, pokud o své oblečení správně pečujete, vydrží s vámi hezkých pár let.

 

"Svetr z kašmíru je zhruba šestinásobně hřejivější než například svetry z ovčí vlny."

 

ZÍSKÁVÁNÍ KAŠMÍRU: Vlna kašmíru se získává v himálajských oblastech, a to ve velmi vysokých nadmořských výškách. Vyčesává se kašmírským kozám, především z oblasti slabin, kde se nachází ta nejjemnější vlákna. Kašmírské kozy se vlivem nízkých teplot (až 40 stupňů pod nulou) musely přizpůsobit klimatu, a to velmi kvalitní, jemnou a hřejivou srstí, která je před velkými mrazy chrání. Po vyčesání následuje velmi náročný proces zpracování vyčesané srsti do podoby kašmírové příze.

 

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT KAŠMÍROVÉ OBLEČENÍ: Kromě barvy a velikosti produktu doporučujeme sledovat především počet vrstev kašmírové příze, ze které je produkt utkán. Jedná se o důležitý parametr, který rozhoduje o tom, v jakých podmínkách se budete v oděvu z kašmíru cítit nejpohodlněji. Obecně však platí, čím více vrstev kašmírových přízí produkt obsahuje, tím více vás zahřeje.

Zaujal Vás článek? Více najdete na webu: Duuree.cz

Zpět do obchodu