Život na venkově

mongolsko obrázek11

Život na mongolském venkově se může mnoha lidem jevit jako sen: krásné scenérie, zvířata a mír. Buďte však připraveni vzdát se většiny pohodlí moderního životního stylu.

 

Výhody:

 

- Příroda a život v míru. Všechno se točí kolem každodenních úkolů a nic jiného vás nemusí zajímat. Lidé jsou zaměřeni na současnost a spoluexistence s přírodou.

- Přírodní a organické potraviny. Konzumuje se hlavně maso a mléčné výrobky, ale je to rozhodně lepší než moderní strava skládající se z potravin s vysokým obsahem tuků, cukru a soli.

- Zdravější životní styl. O většině kočovníků žijících na venkově je známo, že jsou mnohem silnější s lepším imunitním systémem než měšťané, kteří pracují v kancelářích.

 

Nevýhody:

 

- Obtížnější přístup k věcem. Je třeba jezdit do nejbližší vesnice, než najdete nějaké obchody, které vám budou prodávat baterie, hrací karty atd.

- Sprchování je luxus. Vesničané musí přežít i několik dní bez sprchování nebo koupání. Horká voda je vzácná komodita, takže většinou si budete muset vystačit jenom se studenou.

- Nedostatek moderní technologie. Žádné Wifi, počítače a smart televizory, každý si musí najít jiné způsoby, jak se bavit a nenudit se:-)

 

Kočovný životní styl není pro každého, někteří spíše dávají přednost městu. Každý jsme jiný.

mongolsko obrázek12

Zpět do obchodu